Uyushma o'z faoliyati davomida Uyushmaga a'zo bo'lgan tashkilotlar bilan birgalikda quyidagi maqsadlarni amalga oshirishga xizmat qiladi.
Uyushma aʼzolariga qonun doirasida tijorat faoliyatini amalga oshirishda, ularning maishiy chiqindilarni yigʻish va olib chiqish bilan bogʻliq faoliyatini davlat-xususiy sheriklik asosida tashkil etishda koʻmaklashish va qoʻllab-quvvatlash.
Biz uyushma a’zolari o‘rtasida to‘g‘ri iqtisodiy munosabatlar o‘rnatishga yordam beramiz
Uyushmaga aʼzo boʻlgan tashkilotlarga Oʻzbekiston Respublikasida va xorijda koʻrgazmalar, yarmarkalar, taqdimotlar, konferensiyalar, biznes-forumlar, kooperatsiya birjalarini tashkil etishda koʻmaklashish
aʼzolarining investitsion, tijorat, ilmiy-texnikaviy va xoʻjalik faoliyatini muvofiqlashtiradi
Davlat organlarida, shuningdek xorijiy davlatlarda birlashma a’zolarining manfaatlarini himoya qilish, konferensiyalar, seminarlar, simpoziumlar va boshqa yig‘ilishlarda ishtirok etish;
Uyushma haqida
Maishiy chiqindilarni toʻplash va olib chiqish xizmatlarini koʻrsatuvchi tashkilotlar Assotsiatsiyasi 2018-yilning 13-iyul kunida davlat roʻyxatidan oʻtkazilgan (2022-yil 15-noyabr kuni Adliya roʻyxatidan qayta oʻtgan) boʻlib, Assotsiatsiya o‘z a’zolarining manfaatlarini himoya qilish, faoliyatini muvofiqlashtirish va yuksaltirish, Assotsiatsiyaning ustavida belgilangan maqsadlarga erishish uchun birgalikdagi faoliyat asosida tashkil etilgan.

Деятельность Ассоциации
В ходе своей деятельности Ассоциация совместно с организациями, входящими в Ассоциацию, служит достижению следующих целей.
Содействие и поддержка членов ассоциации в осуществлении их коммерческой деятельности в рамках закона, в организации их деятельности, связанной со сбором и вывозом бытовых отходов на основе государственно-частного партнерства
Помогаем наладить правильные экономические отношения между членами ассоциации
Содействие организациям, входящим в ассоциацию, в организации выставок, ярмарок, презентаций, конференций, бизнес-форумов, кооперационных бирж в Республике Узбекистан и за рубежомx
координирует инвестиционную, коммерческую, научно-техническую и хозяйственную деятельность своих членов
Защита интересов членов ассоциации в органах государственного управления, а также в зарубежных странах, участие в конференциях, семинарах, симпозиумах и других собраниях
Об Ассоциации
Ассоциация организаций, оказывающих услуги по сбору и вывозу бытовых отходов, зарегистрирована в государстве 13 июля 2018 года (перерегистрирована в Суде 15 ноября 2022 года), создана на основе совместной деятельности по достижению цели, установленные уставом ассоциации.