Uyushma o'z faoliyati davomida Uyushmaga a'zo bo'lgan tashkilotlar bilan birgalikda quyidagi maqsadlarni amalga oshirishga xizmat qiladi.
Uyushma aʼzolariga qonun doirasida tijorat faoliyatini amalga oshirishda, ularning maishiy chiqindilarni yigʻish va olib chiqish bilan bogʻliq faoliyatini davlat-xususiy sheriklik asosida tashkil etishda koʻmaklashish va qoʻllab-quvvatlash.
Biz uyushma a’zolari o‘rtasida to‘g‘ri iqtisodiy munosabatlar o‘rnatishga yordam beramiz
Uyushmaga aʼzo boʻlgan tashkilotlarga Oʻzbekiston Respublikasida va xorijda koʻrgazmalar, yarmarkalar, taqdimotlar, konferensiyalar, biznes-forumlar, kooperatsiya birjalarini tashkil etishda koʻmaklashish
aʼzolarining investitsion, tijorat, ilmiy-texnikaviy va xoʻjalik faoliyatini muvofiqlashtiradi
Davlat organlarida, shuningdek xorijiy davlatlarda birlashma a’zolarining manfaatlarini himoya qilish, konferensiyalar, seminarlar, simpoziumlar va boshqa yig‘ilishlarda ishtirok etish;

Поддержка ассоциации
В ходе своей деятельности Ассоциация совместно с организациями, входящими в Ассоциацию, служит достижению следующих целей.
Содействие и поддержка членов ассоциации в осуществлении их коммерческой деятельности в рамках закона, в организации их деятельности, связанной со сбором и вывозом бытовых отходов на основе государственно-частного партнерства
Помогаем наладить правильные экономические отношения между членами ассоциации
Содействие организациям, входящим в ассоциацию, в организации выставок, ярмарок, презентаций, конференций, бизнес-форумов, кооперационных бирж в Республике Узбекистан и за рубежомx
координирует инвестиционную, коммерческую, научно-техническую и хозяйственную деятельность своих членов
Защита интересов членов ассоциации в органах государственного управления, а также в зарубежных странах, участие в конференциях, семинарах, симпозиумах и других собраниях